Nosies ir gerklės ligos

Veterinarijos klinikoje diagnozuojamos ir gydomos įvairios šunų ir kačių nosies ir gerklės ligos: alerginis rinitas, bakterinis rinitas, infekcinės respiratorinės šunų ir kačių ligos, nosies ir viršutinio žandikaulio traumos, grybelinė infekcija, navikai.


Sergant nosies ligomis pažeidžiama nosies gleivinė, sutrikdomas gyvūno kvėpavimas, paveikiama bendra jo sveikatos būklė. Ligas predisponuoja peršalimas, užsikrėtimas oro lašiniu būdu, imuniteto susilpnėjimas, nosies anomalijos. Rinitas gali būti infekcinių virusinių ligų požymis. Jei gyvūno nosies gleivinės sudirginta, jis čiaudo, iš nosies teka išskyros. Vandeningos išskyros ir čiaudulys dažniausiai rodo vietinį gleivinės sudirginimą arba alerginį rinitą.

Gleivingos išskyros būdingos sergantiems virusiniu rinitu. Jei sloga apima abi šnerves, pakyla temperatūra, pastebimos išskyros iš akių, seilėtekis ar burnos ertmės uždegimas – galima įtarti virusinį susirgimą (kačių kalcivirozė, kačių infekcinis rinitas). Jei pasirodo tąsios, gelsvos, pūlingos išskyros  tikėtina, jog gyvūną  „užpuolė“  bakterinė infekcija. Kartais rinitą sukelia peršalimas, retai bet pasitaiko svetimkūniai nosies ertmėje.


Kraujavimą iš nosies sukelia traumos pažeidžiančios nosį, nosies pertvarą, viršutinio žandikaulio lūžiai.
Nosyje gali būti diagnozuojami nosies polipai, navikai (karcinoma).
Klinikoje diagnozuojamos grybelinės nosį pažeidžiančios ligos aspergiliozė, kriptokokozė ir kitos ligos.

Gyvūnų gerklėje gali įstringti svetimkūniai (kaulų atplaišos), pasitaiko navikų.

Kadangi nosies ir gerklės pažeidimus sukeliančių priežasčių yra daug, veterinarijos gydytojas atlieka  bendrą ir specialią gyvūno apžiūrą, sveikatos būklei įvertinti.
Klinikoje teikiamos išsamios konsultacijos paciento ligos gydymo, laikymo, priežiūros ir kitais klausimais